Piątek 19.06.2020r

TEMAT DNIA: Niech żyją wakacje!

Witam was moi mili. Nadchodzi lato, a wraz     z nim wakacje – czas beztroski, swobody, zabawy i podróży.

1. Zabawa językowa i ortofoniczna „Czym wyruszę na wakacje?”                        Na wakacje możemy wyruszyć różnymi pojazdami. Przyjrzyjcie się dokładnie pojazdom na fotografiach i wykonajcie następujące zadania:
  • Podajcie nazwy przedstawionych pojazdów.
  • Określcie co robi dany pojazd: lata, pływa czy jedzie.
  • Dokończcie zdanie rozpoczęte przez rodzica: Na wakacje… np. Na wakacje pojadę pociągiem – jeśli rodzic wskaże pociąg itd.
  • Wskażcie pojazd, którym chcielibyście wyruszyć na wakacje.

• Naśladujcie dźwięki wydawane przez pojazdy w następujący sposób:

samochód – brum, brum, pociąg – puf, puf, samolot – sz, sz, sz , statek – plum, plum.

A jak nazywa się pojazd przedstawiony na tej fotografii, którym możemy wybrać się na wakacyjną wycieczkę i zobaczyć wszystko z góry?

2.     Zabawa językowa „Dokąd dzieci pojechały na wakacje?”

Przyjrzyjcie się dokładnie fotografiom i odgadnijcie dokąd dzieci pojechały na wakacje kończąc zdania.

Krzyś pojechał ………………..

Ania pojechała …………………….

Ala pojechała ……………..

Adaś pojechał ………………….

Ciekawa jestem, gdzie chcielibyście wyjechać na wakacje. Wskażcie fotografię i odpowiedzcie pełnym zdaniem.

Nawet nie wyjeżdżając z domu można miło spędzić wakacyjny czas np. tak jak dzieci na fotografiach.

WYPRAWA DO LASU

PIKNIK W OGRODZIE

3.     Oglądanie bajki animowanej pt. „Reksio wędrowiec”.

Obejrzyjcie jeden z odcinków bajki o Reksiu, a dowiecie się jakie  przeżył przygody wybierając się na wakacje.

4.     Taniec przy piosence „Niech żyją wakacje!”

Poskaczcie i potańczcie przy piosence „Niech żyją wakacje!”.

5.     Wykonanie zadań na kartach pracy.

3 – LATKI:

Wykonajcie zadania na kartach pracy, część 2, nr 21.

4 – LATKI:

Wykonajcie zadania na kartach pracy, część 2, nr 61.

Wskażcie i powiedzcie co zadziwia was na tym wakacyjnym obrazku.

6.     Praca plastyczna „Wachlarz na lato” (dla chętnych dzieci).

Wykonajcie wachlarz na lato w kształcie kawałka arbuza. Potrzebne będą: talerzyk papierowy, patyczek np. od loda, farby lub kredki, nożyczki i taśma klejąca najlepiej dwustronna.

Wykonanie:

Z talerza wycinamy kształt wachlarza. Malujemy go we wzór jak na zdjęciu:   zielona skórka, różowy miąższ i czarne pestki. Gdy wyschnie, przyklejamy patyczek.

7.     Zabawa kulinarna na wakacje (w dowolnym czasie).

Przygotujcie wspólnie z osobą dorosłą pyszną domową lemoniadę, która orzeźwi każdego w czasie letnich upałów. Lemoniadę można przelać do butelki i zabrać na piknik.  Przepisy na lemoniady znajdziecie tutaj:

8.     Wręczenie dzieciom dyplomów ukończenia grupy przedszkolnej(Motylki lub Żabki) w roku szkolnym 2019/2020.

Drodzy Rodzice: Prosimy o wypełnienie dyplomów, które znajdują się na ostatniej stronie kart pracy i wręczenie ich dzieciom w imieniu pań wychowawczyń grup młodszych.

Kochani , życzymy wam pełnych słońca i beztroski wakacji , podróży małych i

dużych, wspaniałych zabaw, cudownych przygód i odkryć oraz dużo, dużo radosnych chwil wartych wspominania.