2019-09 ,,Witamy jesień"

2019-09 ,,Witamy jesień w przedszkolu"

Jesień nadeszła i to nie tylko w przyrodzie ale także w przedszkolu. Nasze przedszkolaki w różny sposób witały tą kolorową ,,panią".  Szukały jej w lesie i w swoich salach. Przynosiły do przedszkola i oglądały dary jesieni uzupełniając tym samym kąciki przyrody. Poznawały jesień zmysłami: dotykiem i wzrokiem.  Maluszki dotykały dary jesieni rączkami i stopami,  oglądały kasztany, liście i inne dary jesieni. Były tańce z liśćmi i nauki piosenki o jesieni. Starszaki tworzyły kąciki przyrody, wykonywały artystyczne prace plastyczne, poznały sensoryczną ścieżkę z darów jesieni, przeliczały, dobierały w pary liście, słuchały opowiadania pt. ,,Jesienny spacer", poznawały rodzaje drzew i dopasowywały liście do odpowiedniego drzewa. Był nawet tanieć do piosenki o jesieni. Relację z powitania jesieni przedstawiamy poniżej.

fotorelacja -starszaki

fotorelacja- maluszki i średniaki: