2020-05-28 Czwartek 4,5-latki

CZWARTEK28.05.2020

TEMAT TYGODNIA: „Niby tacy sami, a jednak inni”

TEMAT DNIA: „Dzień Dziecka”

Dzień Dziecka czyli święto dzieci obchodzone jest we wszystkich krajach na całym świecie. Zostało ono ustanowione w roku 1954 dla upowszechnienia celów i ideałów dotyczących praw dziecka .Wszystkie dzieci bez względu na to gdzie mieszkają , jaki mają kolor skóry i w jakim języku mówią mają swoje święto. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca – to już za kilka dni .

1. Posłuchajcie piosenki pt: „Piosenka o prawach dziecka”

2. Postarajcie się wymienić kilka praw dziecka o których mowa jest w piosence.

W naszym przedszkolu Dzień Dziecka był zawsze dniem radosnym i pełnym atrakcji dla was. Braliście udział w pikniku i zabawach integracyjnych oraz wyjeździe do sali zabaw. W tym roku jest inaczej. Ale mamy inną propozycję. Zabieramy was  do teatru na  spektakl pt: „ Jaś i Małgosia”. Obejrzyjcie go.

Spektakl "Jaś i Małgosia"

3. Oto również kilka propozycji na spędzenie tego wyjątkowego dnia:

- wspólne przygotowanie obiadu składającego się z waszych ulubionych dań,

- zorganizowanie wycieczki rowerowej po najbliższej okolicy dla całej rodzinki,

- rodzinny spacer do lasu – obserwowanie przyrody,

- granie w gry planszowe,

- czytanie ulubionych bajek,

- zabawy i gry zręcznościowe w ogrodzie.

To nasze propozycje ale wasi rodzice na pewno przygotują dla was wspaniałe niespodzianki…

4. Wykonajcie ćwiczenia:

4 – latki KARTY PRACY cz.2 nr 54 – pokolorujcie rysunki wiaderek i łopatek zgodnie z podanym wzorem, nazwijcie kolory wiaderek, kolorujcie rysunki zgodnie z podanymi wskazówkami.

5 – latki – PRACA PLASTYCZNA – wykonajcie papierowe pacynki. Potrzebne będzie: wyprawka, karta I, nożyczki, klej. Wytnijcie pacynki, sklejcie je, określcie jakie emocje przedstawione są na buziach Olka i Ady. Pobawcie się pacynkami z rodzicami lub domownikami prowadząc krótkie dialogi.

ŻYCZYMY WAM DUŻO WRAŻEŃ I DOBREJ ZABAWY