2020-06-17 Środa 4,5-latki

ŚRODA 17.06.2020

TEMAT TYGODNIA: „Wakacyjne podróże”

Temat dnia: „Lato na wakacjach

1. Utrwalcie poznaną piosenkę pt: „Kolorowe lato”.

2. Utwórzcie skojarzenia do wyrazu

3. Obejrzyjcie ilustracje i powiedzcie co się na nich znajduje, oraz co można robić na plaży?

4. Zabawa: Masażyk - Malujemy lato.

Do zabawy zaproście mamę, tatę, rodzeństwo. Dorosły czyta wiersz B. Formy a wy obrazujecie go na plecach siostry, brata, taty.

Świeci słońce – wykonujecie rozwartymi dłońmi koliste ruchy na środku pleców.

Pada deszcz – dotykacie opuszkami palców różnych miejsc na plecach.

Kapu, kap, kapu, kap – zaciśniętymi piąstkami uderzacie delikatnie w różnych miejscach.

A my z latem wyruszamy – energicznie przesuwacie rozwarte dłonie lewej do prawej strony pleców.

Zwiedzić świat, zwiedzić świat – poklepujecie rozwartymi dłońmi plecy w różnych miejscach.

Policzymy drzewa w lesie – dotykacie pleców kolejno wszystkimi palcami prawej i lewej dłoni równocześnie.

I kwiaty na łące – rysujecie kontury kwiatów.

Powitamy tańcem księżyc – masujecie plecy rozwartymi dłońmi.

I kochane słońce – robicie szybki masaż całą dłonią.

Pobiegniemy wąską dróżką – stukacie na przemian opuszkami palców.

Górskimi szlakami – rysujecie dwie linie równoległe (ścieżkę) palcami wskazującymi.

Do kąpieli w słonym morzu – całą dłonią rysujecie fale.

Wszystkich zapraszamy – delikatnie szczypiecie.

Wszyscy lubimy kąpiele w morzu i zabawy na plaży, budowanie zamków z piasku, szukanie muszelek. Podziwiamy wschody i zachody słońca, które w tym zakątku Polski budzą zachwyt. Aby wypoczynek nad morzem pozostał na długo w naszej pamięci przypomnijmy sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

5. Obejrzyjcie filmik edukacyjny: "Bezpieczeństwo dzieci nad wodą. Bezpieczne wakacje".

6. Posłuchajcie piosenki pt: „Podróże małe i duże”

Jeśli macie w domu mapę albo globus poproście mamę aby pomogła wam odszukać miejsca wymienione w piosence.

7. Wykonajcie ćwiczenia:

Dzieci 4 - letnie - KARTY PRACY cz.2 nr 58

Dzieci 5 - letnie - KARTY PRACY cz.4 s. 62-63

8. Pobawcie się na świeżym powietrzu.