2020-06-24 Środa 4,5-latki

ŚRODA 24.06.2020

TEMAT TYGODNIA: „Pożegnania nadszedł czas”

Temat dnia: „Na zawsze zapamiętasz

1. Zabawa "Wakacje".

Potrzebne będą: kartka z bloku i kredki. Do zabawy zaproście mamę, będzie czytała wam zdania i określała na którym miejscu kartki będziecie rysować. Waszym zadaniem będzie uważnie słuchać i ilustrować rysunkiem. A więc zaczynamy.

Mama mówi: wakacje muszą być słoneczne, narysujcie w prawym górnym rogu kartki – słońce.

Następnie mama powie: wakacje muszą być pachnące, narysujcie w lewym dolnym rogu kartki – kwiatka.

Trzecie zdanie brzmi: wakacje muszą być słodkie, narysujcie w lewym górnym rogu kartki - lody.

Ostatnie zdanie to: wakacje muszą być tajemnicze, narysujcie w ostatnim pustym rogu kartki – skrzynię, spróbujcie określić który to róg.

Na środku kartki narysujcie siebie.

2. Posłuchajcie piosenki pt: „Na zawsze zapamiętasz”

3. Pomyślcie i postarajcie sobie przypomnieć różne śmieszne sytuacje, które przydarzyły się waszym koleżankom i kolegom z grupy przedszkolnej. Spróbujcie porównać czy były podobne do tych z piosenki czy też kompletnie inne.

4. Wykonajcie pracę plastyczną - Portret koleżanki lub kolegi – technikę plastyczną wybierzcie sami.

5. Wykonajcie ćwiczenia:

Dzieci 4 – letnie KARTY PRACY cz.2 nr 61

Dzieci 5 – letnie KARTY PRACY cz.4 s. 75 – 77

6. Pobawcie się na podwórku.