2020-06-23 Wtorek 4,5-latki

WTOREK 23.06.2020

TEMAT TYGODNIA: „Pożegnania nadszedł czas”

Temat dnia: „Liczymy patyczki

1. Utrwalcie poznaną piosenkę pt: „Do widzenia przedszkole”

2. Ćwiczenia w liczeniu za pomocą patyczków. Potrzebne będą: kolorowe patyczki – liczmany.

Ćwiczenie 1 – ułóżcie z patyczków kształty znanych wam figur geometrycznych: trójkąta, prostokąta i kwadratu. Odpowiedzcie ilu patyczków potrzebowaliście do ułożenia kształtu każdej figury.

Ćwiczenie 2 – układanie patyczków według kolorów. Zaproście do wykonania ćwiczenia mamę. Mama będzie czytać polecenie: przygotujcie 3 patyczki żółte, 4 zielone, 3 czerwone. Wy liczycie patyczki w każdym kolorze mówiąc: 3 patyczki żółte dodać 4 patyczki zielone i dodać 3 patyczki czerwone to razem 10 patyczków.

Ćwiczenie 3 – odkładanie patyczków w kolorze żółtym. Mama – odłóżcie 3 patyczki żółte. Wy liczycie pozostałe patyczki mówiąc: 10 odjąć 3 to 7.

Ćwiczenie 4 – odkładanie patyczków w kolorze czerwonym. Mama – odłóżcie 3 czerwone patyczki. Wy liczycie pozostałe mówiąc: 7 odjąć 3 to 4 .

3. Posłuchajcie zagadki B. Szelągowskiej.

Śmietankowe, owocowe…. Doskonałe dla ochłody.

Kiedy upał jest na dworze , każdy lubi lizać…LODY

4. Proponujemy wam zrobienie pysznych lodów w domu.

Zaproście do pomocy mamę i starsze rodzeństwo. Potrzebne będą: kubeczki lub miseczki, naturalny sok owocowy, łyżeczki. Sposób wykonania: nalejcie soku do kubeczków i poproście mamę , aby je włożyła na ok.40 minut do lodówki. Kiedy sok się już lekko zmrozi włóżcie łyżeczki i poproście mamę o włożenie do zamrażarki na ok. 3 godziny. Zaproście tatę i wspólnie zjedzcie lody.

MNIAM, MNIAM – ALE WYBÓR!

5. Posłuchajcie piosenki pt: „Tato już lato”

6. Wykonajcie ćwiczenie

Dzieci 5 – letnie KARTY PRACY cz. 4 s.73 - 74.

Dzieci 4 – letnie – narysujcie i pokolorujcie ulubione lody

Gdybyście szukali inspiracji na laurkę dla Tatusia, to zajrzyjcie na stronę Google. Czeka tam gotowy kreator laurek gwarantujący wspaniałą zabawę i możliwość wysłania gotowej kartki on-line do adresata.

Google doodle

7. Wybierzcie się na wycieczkę rowerową, lub spacer.

Dziś jest 23 czerwiec – w tym dniu obchodzimy ŚWIĘTO TATY

W tym dniu życzymy naszym Tatusiom wszystkiego najlepszego i moc buziaków!