2020-04-16 Przedszkolak na dwóch kółkach

Najłatwiej uczyć się ruchów rytmicznych i cyklicznych.Takie właśnie wykonuje się w trakcie jazdy rowerem.Czasem jednak przeszkodą do ich opanowania jest dla dzieci fakt, że wprawiane pojazdu w ruch wymaga od niego niemałego wysiłku fizycznego. Rower w gruncie rzeczy jest najmniej stabilny gdy stoi. Kiedy zaczyna się poruszać staje się podobny do żyroskopu- łatwo utrzymać go w pionie. Każdy z nas  kiedyś uczył się jeździć na rowerze.Jednym z koniecznych warunków przyswojenia nowego ruchu jest jego wielokrotne powtarzanie.To dziecku przychodzi z łatwością.

Przedszkolak jest bacznym obserwatorem dlatego nie należy zapominać o precyzyjnym zademonstrowaniu mu nowego ruchu należy chwalić starania. Niemały wpływ na jego motywację ma przykład  kolegów którzy już opanowali tę umiejętność.

Należy stworzyć dziecku poczucie bezpieczeństwa upewniając je kilkukrotnie, że jesteśmy, pomagamy w utrzymaniu równowagi, zwracamy baczną uwagę na to w jaki sposób sobie radzi. Warte podkreślenia jest, że w praktyce taka nauka  powinna jednorazowo trwać nie więcej niż trzydzieści minut . Powtarzając takie czynności będziemy się świetnie bawić, spędzimy razem czas i nasze dziecko nauczy się, zdobędzie nową jakże przydatną umiejętność. Życzymy powodzenia...